Mijn man is echt gek op groentesoep. Het doet hem telkens weer denken aan vroeger. En dus maak ik voor hem regelmatig een lekker kommetje groentesoep. De groentesoep maak ik het liefst in de slowcooker zodat ik er geen omkijken naar heb. ‘S middags snijd ik alles en doe ik het in de slowcooker, ik laat het dan zo’n 3 a 4 uurtjes op low pruttelen, daarna opscheppen en genieten maar.
Leestip: Indonesische groentesoep
Je kan deze groentesoep zowel vegetarisch eten als met vlees. Wil je een vegetarische variant laat dan gewoon de gehaktballetjes eruit ;-).
Mijn man zegt altijd groentesoep (en ook tomatensoep) zonder ballen is geen echte soep. Dus ik sta me altijd drie slagen in de rondte te draaien om de soep te voorzien van lekker veel balletjes.
Een tip, koop een kilo of meer aan gehakt wanneer het in de aanbieding is en draai daar alvast de balletjes van. Vries ze vervolgens in porties in (zoveel als jij in de soep wilt) en je hebt altijd soepballetjes op voorraad. Dit doe ik trouwens niet alleen voor de soepballetjes, maar wanneer de boer (of slager wanneer de boer het niet heeft) een leuke aanbieding heeft, koop ik meestal zo’n 5 kilo gehakt. Daar maak ik dan zowel soepballetjes van als gewone gehakt ballen die ik alvast bak en daarna invries (in de jus). Wanneer we gehaktballen bij het eten willen hoef ik alleen maar het zakje uit de vriezer te halen en met jus en al op te warmen.
Groentesoep uit de slowcooker, hoe maken we het?
Hoe maken we deze groentesoep uit de slowcooker dan? Het is echt heel simpel, zelfs als koken niet je sterkste kant is kan je deze groentesoep maken.
Geen zin om de deur uit te gaan om boodschappen toe doen? Bij Jumbo kan je heel eenvoudig je boodschappen online bestellen. Dus blijf lekker met een dekentje en een kopje thee op de bank zitten, terwijl je heel eenvoudig je boodschappen bestelt en laat thuisbezorgen.
Groentesoep uit de slowcooker
Equipment
- Slowcooker
Materials
- 1 prei
- ½ bloemkool
- 300 gram winterpeen
- 4 stengels bleekselderij
- 1 zakje selderij
- 1 ui
- 3 laurierblaadjes
- ¼ knolselderij
- 3 groentebouillontabletten of 2 liter zelfgemaakte groentebouillon
- 300 gram half-om-half gehakt
Instructies
- Snijd de prei over de lengte door en was deze goed, snijd daarna in halve ringen, snijd de bloemkool in kleine roosjes, schil de winterpeen en snijd in kleine blokjes, snijd de bleekselderij in stukjes, snijd de ui grof, schil de knolselderij en snijd in kleine blokjes
- Doe 2 liter water in de slowcooker en voeg de bouilliontabletten doe of giet je zelfgemaakte bouillon in de slowcooker
- Doe de groente, de selderij en de laurierblaadjes erin en zet de slowcooker op low
- Draai van het gehakt de gehaktballetjes en voeg deze toe aan de soep
- Laat de soep zo'n 3 uur op low staan.
Wat is jouw favoriete soep?